OFF PROGRAM

IBBY and CREW & Ozvěny

KONCERT IBBY and CREW feat. Ozvěny barového divadla s Davidem Hlaváčem

Kapela IBBY and CREW v jehož čele je zpěvák a kytarista IBY POP se propojila s “Ozvěnami barového divadla” – herečky a zpěvačky pod hlavičkou divadelního spolku DIDI Art pod vedením Diany Šoltýsové a společně zinscenovali večer plný jak autorských písní, tak průřez skladeb napsaných pro divadelní představení HANA, Krvavá svatba, Vyhnání Gerty Shirch a dalších, z autorské dílny Davida Hlaváče a Ibby Popa, kteří je i doprovodí na piáno a kytaru, aby se v druhé polovině večera spojili v jedno těleso a společně s IBBY and CREW Vás nabili energií z jejich originálních skladeb.

Speciálním hostem bude herečka Klicperova divadla v Hradci Králové – Lucie Andělová, která se představí tentokrát v roli zpěvačky.

IBBY and CREW ve složení TOKHI (Karel Gott, Pavel Šporcl, Mário Bihári a další) perkuse,backvocal, Tadeáš Mesany (člen SOČR, Šum Svistu, Madera, Duende a další) – kontrabas, backvocal, Jan Pospíšil (OPSO, TOP Dream Company a další) – saxofon.

25.4. Malostránská beseda

BAD SISTERS

„Bad Sisters“ je dojemnou a dramatickou divadelní hrou ve 31minutách, která prozkoumává složité vztahy mezi sestrami – Helenou a Klytaimnestréou, Ifigenií a Elektrou. Každá sestra nese na svých ramenou břemeno minulosti, které ovlivnilo jejich vztahy a osudy. Hra nás zavede do světa těchto žen, které se ocitly na různých stranách osudu.

Helena, známá svou krásou, hledá smysl v krutém světě války.

Klytaimnestréa touží po pomstě a spravedlnosti za utrpení, které ji postihlo.

Ifigenie se ocitá v těžké situaci, kdy je nucena čelit nevyhnutelným rozhodnutím, která zasáhnou všechny kolem ní.

Elektra, plná hnevu a touhy po spravedlnosti, se pokouší zachránit své sestry před temnotou.

„Bad Sisters“ je příběhem o lásce, zradě, odpuštění a hledání smyslu v nepředvídatelném světě. V této tragédii se sestry snaží porozumět sobě navzájem a najít cestu k urovnání minulosti a budoucnosti.

OZVĚNY BAROVÉHO DIVADLA

Ozvěny barového divadla jsou scénickým koncertem v hudebním aranžmá Davida Hlaváče a režii Diany Šoltýsové složený převážně z písní z jejích inscenací upravených pro tuto příležitost.

Repertoár tvoří zejména lidové písně v dynamické zmodernizované vícehlasé úpravě, jež odrážejí Šoltýsové zájem o osudy žen ze srdce Evropy během dějinných zvratů minulého století. V textech tak uslyšíte obraceni se ke krajině jako domovu a němému pozorovateli lidských osudů, svědectví o obtížích života, touhu po lásce či obavy z blízko znějících válečných bubnů.

A též pestrou směs jazyků coby doklad rozmanitosti našeho regionu i jeho dějin, vedle češtiny, moravských nářečí a slovenštiny zazní též romština, polština, němčina, ruština či hebrejština.

Ozvěny mohou být dle dohody samostatným vystoupením stejně jako doprovodem vašich akcí, například happeningů, premiér, festivalů či vernisáží. Obsah i délku umíme připravit na míru vašim potřebám, domluvit se lze i na nazkoušení písně či znělky přímo pro vaši událost.

NEVĚSTY

Patetický blázen alias Natálie Košková studentka pražské AVU, spolupracuje se spolkem DIDIART již delší dobu a většinou se podílí na výstavě děl a performance živě v prostoru. Náš spolek podporuje mladé umělce a vzhlíží k výtvarnému umění.

2023

Výstava v prostorách Akademie výtvarného umění – Natálie ve spolupráci s Karolínou Schön (také studentkou AVU) odhalila její roční pozorování a dokumentování Krvavé svatby, navíc odhalí jejich vnímání Lorcova díla v blízkém roce v podobě krátkého filmu. Natálie usiluje o propíchnutí bublin a navázání bližšího kontaktu výtvarného umění a divadla.

2021

Výstava v Žižkovském divadle Járy Cimrmana

Výstavní a performativní sdělení Natálie Koškové a Josefa Kováře – dvou studentů pražské AVU a brněnské FAVU se uskutečnilo koncem roku 2021 v prostorách Žižkovského divadla Járy Cimrmana v Praze. Tito dva studenti využili k instalaci fotografie přední české foto dokumentaristky Jarmily Štukové, která nafotila představení Vyhnání Gerty Schnirch a HANA. Niterně je zasáhla nespravedlivost, strach a úzkost, snažili se je dále rozšířit k divákům, které volně zapojili do společných interakcí.
V celkové atmosféře se zvuky, instalací a jejich výrazy se vše projevilo v divadle takovou atmosférou ve které se nikdo nemohl ani nadechnout a díky tomu se podpořil ještě silnější zážitek z představení.